Spotkanie z IPT Fiber

Aktualności

Dariusz Stachowiak – COO Integrated Professional Solutions wspólnie z Przemysławem Kowieszką z Digital Utilities oraz Arkadiuszem Wróblewskim z Intelligent Technologies mieli wspaniałą okazję odwiedzić firmę IPT Fiber, która rozwija technologię światłowodu wielordzeniowego nowej generacji.

Światłowód ten w standardowej średnicy oferuje 7 jednomodowych kanałów transmisyjnych. Rozwiązanie to umożliwia siedmiokrotne zwiększenie gęstości upakowania kabli w kanalizacji czy w trasach kablowych i zmniejszenie kosztu ich dzierżawy. Jednocześnie zastosowana technologia zwiększa odporność na podsłuch, co jest szczególnie ważne w lokalnych sieciach i w Data Center.

Rozwiązanie to wpisuje się w obecne trendy dotyczące zrównoważonego rozwoju. Do wyprodukowania jednego kanału transmisyjnego potrzebne jest mniej materiałów w porównaniu z tradycyjnym światłowodem. 

Cieszymy się z wykonania pierwszego kroku do szerszej współpracy. Naszym Klientom będziemy mogli zaproponować innowacyjną technologię, która odpowiada na istniejące potrzeby zwiększenia efektywności i bezpieczeństwa transmisji danych. 

Dziękujemy bardzo Krzysztofowi Witoniowi, Tadeuszowi Tenderendzie oraz Andrzejowi Różańskiemu za spotkanie oraz świetną prezentację! 😊