Dla Allianz, który świadczy usługi w dziedzinie ubezpieczeń, przeprowadziliśmy kompleksową instalację systemów AV. Systemy zamontowane zostały w sali potrójnej dzielonej. W skład systemów wchodzą:

  1. System Sterowania

System Sterowania Crestron to rozbudowany i inteligentny systemem, który integruje funkcje wyposażenia audiowizualnego i teletechnicznego sali. Sterowanie systemem odbywa się poprzez interaktywny panel dotykowy LCD z interfejsem graficznym, na którym umieszczone są wszystkie podstawowe funkcje niezbędne do obsługi. Dzięki temu systemy mogą być obsługiwane nie tylko przez technika, ale i zwykłego użytkownika bez specjalistycznej wiedzy. Warto zauważyć, iż poza urządzeniami audio-video, system steruje także oświetleniem oraz roletami w sali. Wyposażony jest również w czujniki położenia ścian działowych, dzięki czemu rozpoznaje układ podziału Sali i dostosowuje się do niego.

  1. System Projekcji Obrazów oraz Dystrybucji Sygnałów AV

Zainstalowany przez nas System Projekcji bazuje na wysokiej klasy urządzeniu marki Panasonic PT-VZ570, zamontowanym pod sufitem. Projektor wykorzystuje ekran 260cm formatu 16:10 i umożliwia podłączenie kabli przekazujących sygnały VGA oraz HDMI. Podłączenie samych sygnałów do prezentacji odbywa się poprzez przyłącza Atlona zamontowane w korytach kablowych, natomiast urządzenia wykonawcze zamontowano wewnątrz zabudowy meblowej w szafie typu RACK.

  1. System Nagłośnienia

Sygnały dźwiękowe, które uatrakcyjniają prezentacje, odtwarzane są z zestawu głośników sufitowych Work CPRO6. Regulacja głośności odbywa się z poziomu panelu dotykowego LCD CRESTRON. Dodatkową zaletę stanowi również możliwość wyboru mikrofonu, z którego chcemy korzystać w danej sali.